28 lutego – zmiana organizacji ruchu i komunikacji

28 lutego – zmiana organizacji ruchu i komunikacji

W związku z organizacją 36. edycji Półmaratonu Wiązowskiego, podajemy informacje nt. zmian w organizacji ruchu i komunikacji w niedzielę 28 lutego 2016 r.

  • w godzinach od 07.30 do 15.00 ruch na ul. Kościelnej na odcinku od restauracji „Mazowsze” do ul. Pęclińskiej będzie zamknięty. Dojazd do Kościoła będzie możliwy od ul. Duchnowskiej i ul. Kąckiej.
  • Półmaraton odbędzie się na trasie: start ul. Kościelna przy szkole w Wiązownie, następnie ulicami Pęclińską i Projektowaną do Żanęcina, a potem przez Dziechciniec, Malcanów, Lipowo do centrum Glinianki. Powrót odbędzie się przez miejscowości Glinianka, Lipowo, Malcanów, Dziechciniec, Pęclin do mety przy szkole w Wiązownie.
  • Podczas trwania Półmaratonu zamknięte będą dojazdy do trasy biegu na całej długości. Na skrzyżowaniach dróg publicznych ustawione będą posterunki policji, a na bocznych drogach dojazdowych patrole ochotniczych straży pożarnych oraz żandarmerii wojskowej.

Ponadto w godzinach trwania biegu autobusy linii 720 i L20 kursować będą następująco:

  • Skrócenie trasy linii 720: Kurs autobusowy tam i z powrotem na trasie Wiązowna – Rzakta wyjazd z Wiązowny 12:27, wyjazd z Rzakty 12:59 kończy i zaczyna swój przejazd na pętli autobusowej w Wiązownie – nie jedzie do Rzakty.
  • Skierowanie objazdem przez Wiązowna – Radiówek – Żanęcin – Glinianka – Rzakta dwóch kursów autobusowych tam i z powrotem na trasie Wiązowna – Rzakta wyjazd z Wiązowny 09:42 i 14:52, wyjazd z Rzakty 10:22 i 15:29 oraz kursu z Rzakty o godzinie 07:39 (wyjazd) przez Żanęcin – Radiówek – Wiązowna – Warszawa.
  • Skrócenie trasy linii L20: Kursy z Otwocka w kierunku Rzakty o godzinie 11:30 i 14:00, kończy swój bieg na pętli w Woli Karczewskiej.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego kibicowania biegaczom na całej trasie biegów!

Informacja ZTM