Start 40. Połmaratonu Wiązowskiego

41. Półmaraton Wiązowski. Gotowi do biegu 4 lipca

Jesteśmy gotowi! 41. Półmaraton Wiązowski odbędzie się z całą pewnością. Znamy nawet datę – 4 lipca 2021 r. To, czego nadal nie znamy, to odpowiedź na pytanie... czy w związku z pandemią rząd pozwoli organizować wydarzenia sportowe? Ale czy może nas to zniechęcić, powstrzymać?

Każdy, kto chociaż raz biegł w Wiązownie wie, że to pytania retoryczne. Ta fantastyczna impreza, na której panuje niepowtarzalny klimat, tak ceniony przez biegaczy, nie poddała się przeciwnościom losu przez 40 lat. Nie ugniemy się i tym razem. To, co musimy zrobić, to zaczekać na oficjalne stanowisko rządu i odmrożenie możliwości organizowania imprez masowych. Dziś żaden urząd nie przyjmie od nas wniosku na taką organizację.

Realnie potrzebujemy sześciu tygodni od chwili zluzowania obostrzeń do momentu, kiedy biegacze wystartują w biegu. Większość tego czasu pochłonie przeprowadzenie procedury zgłaszania i zabezpieczanie biegu. Pozyskiwanie zgód zarządów dróg, policji itd. My nie czekamy. Już dziś przygotowujemy to wszystko, co jest niezbędne, by stworzyć wspaniały bieg dla przeszło 4 tysięcy biegaczy, małych i dużych.

Zachęcamy do rejestrowania się do biegu. Zapisy zostaną uruchomione 1 kwietnia. Jeśli obowiązujące prawo nie pozwoli nam na organizację biegu, wpłaty przesuniemy na kolejny termin lub na wniosek biegacza zwrócimy na konto. Będziemy tak elastyczni, jak to konieczne. Nie ugniemy się i nie poddamy. Przeciwnie - zorganizujemy bieg, taki jak nigdy dotąd.

Być może przyjdzie nam biegać w upale (lipiec!), choć przywykliśmy do zimnego wiatru. Być może pobiegniemy latem, choć tradycją jest w Wiązownie bieganie zimą. Ale te wszystkie znaki zapytania nie są dla nas przeszkodą. Jesteśmy gotowi. Stoimy na starcie. Czekamy na odpowiedni czas.

Dołącz do nas i już od 1 kwietnia - zarejestruj się na bieg!

Posted in Uncategorized and tagged , , .