BANER UKRAINA

42. Półmaraton Wiązowski. Solidarni z Ukrainą!

Z rosnącym niepokojem obserwujemy to, co dzieje się za wschodnią granicą. Nasz 42. Półmaraton Wiązowski odbędzie się bez zmian, ale myślami i sercem jesteśmy z Ukrainą! Nasi sąsiedzi od lat współtworzą historię naszej imprezy. Podczas wydarzenia będziemy rozdawać naklejki z flagą Ukrainy. Na znak solidarności przyklejcie je na swoich koszulkach i ruszcie z nimi na trasy biegów.

Siły zbrojne Rosji zaatakowały granicę ukraińską w kilku miejscach. Ostrzeliwane są też główne miasta kraju. Nie przyglądajmy się biernie temu, co dzieje się u naszego wschodniego sąsiada. Ruszmy z pomocą. Wpłaćmy datki, przekażmy rzeczy na organizowane zbiórki.

Chyba wszyscy z lękiem słuchamy docierających zza wschodniej granicy  informacji. Przeglądamy serwisy oraz portale społecznościowe. Wrzucamy flagę Ukrainy na swoje zdjęcia profilowe na Facebooku, by w ten sposób zamanifestować solidarność z naszym sąsiadem.

Możemy jednak zrobić coś więcej. W całym kraju ruszyły zbiórki darów oraz pieniędzy, które zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Dorzućmy się, każda kwota ma znaczenie!

Od połowy lutego trwa zbiórka Polskiej Akcji Humanitarnej. Pieniądze można wpłacać za pomocą portalu Siepomaga.pl. Wpłat można dokonywać też na stronie internetowej pah.org.pl/sos-ukraina lub bezpośrednio na konto organizacji: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. Akcje PCK będą skoordynowane z działaniami Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oraz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża, który działa na miejscu zdarzenia. Wpłaty można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem “UKRAINA”.

Polski Caritas przekazał już 100 tys. zł na rzecz Ukrainy. Caritas uruchomił też zbiórkę środków na dodatkowe wsparcie Ukrainy. Na stronie caritas.pl dostępna jest specjalna opcja przelania pieniędzy na ten cel. Można także dokonać wpłaty bezpośrednio na konto organizacji: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA

Zbiórkę na rzecz Ukrainy zorganizowało także Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Ruszyła ona na Facebooku. Także na FB zbiórkę uruchomił UNICEF. Potrzebne jest pilne działanie związane z pomocą humanitarną, wsparciem medycznym, dostarczaniem czystej wody oraz pomocą psychologiczną. 100% kwoty datku zostanie przekazane bezpośrednio na rzecz dzieci z Ukrainy.

Pomoc dla Ukrainy🇺🇦 Допомога Україні: mieszkanie oraz inna pomoc obywatel to grupa na FB utworzona dla osób z Ukrainy, które zmuszone są uciekać i szukać bezpiecznego schronienia poza granicami swojego kraju. Znaleźć można na niej ogłoszenia o użyczenia lub wynajmie mieszkań, pokoi, domów w całej Polsce oraz innych formach pomocy. Ogłoszenia można tam też dodawać.

 

 

Posted in Uncategorized and tagged , , , .