Aleksandra Lisowska

Aleksandra Lisowska mistrzynią Europy w maratonie!

Aleksandra Lisowska, która zwyciężyła w 42. Półmaratonie Wiązowskim, została mistrzynią Europy. Po raz drugi w historii Polka zdobyła złoty medal w maratonie.

Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, biegaczka od początku trzymała się na czele stawki. Gdy grupa zaczęła się rwać, Polka, trenowana przez Jacka Wośka, pozostawała wśród liderek. Po 25 kilometrach podopieczna była w dziewięcioosobowej grupce, która oderwała się od rywalek.

Decydujący atak nasza zawodniczka przeprowadziła na trzy kilometry przed metą. Na dwa kilometry przed finiszem Lisowska miała już kilkumetrową przewagę nad rywalkami. Wśród wypełnionych tłumem kibiców ostatnich metrów Polka kontrolując swoją pozycję jako pierwsza wbiegła na metę. Uzyskała czas 2:28:36.

To dopiero drugi w historii triumf polskiej maratonki w imprezie mistrzowskiej. Poprzednio ze złotego medalu mogła cieszyć się Wanda Panfil podczas mistrzostw świata w Tokio w 1991 r.

Bieg maratoński w Monachium ukończyły jeszcze Angelika Mach (2:35:03, 19. miejsce) oraz Monika Jackiewicz (2:37:15, 26. lokata). To pozwoliło naszej drużynie kobiet cieszyć się z brązowego medalu.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny - 43 Półmaraton Wiązowski, który odbędzie się 26 lutego przyszłego roku. Numer startowy "1" rezerwujemy dla naszej mistrzyni.

Będziemy zaszczyceni, gdy Pani Aleksandra pobiegnie po raz kolejny w naszym biegu.

Aleksandra Lisowska przekracza metę w Monachium (Foto: PZLA/Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk)

Aleksandra Lisowska na podium 42. Półmaratonu Wiązowskiego (Foto: M. Sosnowska)

Posted in Uncategorized and tagged , , , .