biegnę dla Rysia

Pobiegnij dla Rysia!

Podczas 38. Półmaratonu Wiązowskiego biegniemy nie tylko dla wyniku i dobrej zabawy! Wszyscy uczestnicy naszej imprezy, od Krasnala po seniora, będą mieli okazję by wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla Rysia” organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego - Sponsora Generalnego 38. Półmaratonu Wiązowskiego.

5,5-letni Rysio w 2014 roku przeszedł operację wycięcia guza w dole nadobojczykowym, co spowodowało uszkodzenie splotu ramiennego. Rączka chłopca jest wiotka i musi być cały czas w temblaku. W najbliższym czasie planowane są jeszcze operacje, które mają poprawić jej sprawność. Chłopiec jest podopiecznym „Otwarte Ramiona” Fundacji Splotu Ramiennego. Żeby akcja przebiegła pomyślnie potrzebujemy zaangażowania przynajmniej 40 osób. Twój mały gest będzie miał wielki wpływ na całe jego życie!

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji - wystarczy przyczepić na koszulkę identyfikator akcji, kartkę z napisem „biegnę dla Rysia” i dotrzeć z nią do mety. Wasze zaangażowanie zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz chłopca. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Rysia” będzie można odbierać w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 7.30 - 11.00.

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia. Od początku istnienia programu biegacze przemierzyli charytatywnie ok. 1 mln 305 tys. km, co równa się ponad 32 okrążeniom Ziemi wzdłuż równika. W 2016 r. odbyło się 98 takich akcji, dzięki którym 120 osób uzyskało wsparcie w postaci darowizny w wysokości 1,33 mln zł.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski i Fundację PKO Banku Polskiego można znaleźć na stronie:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

www.twitter.com/biegajmy_razem

Posted in Uncategorized.