1.Gdzie zlokalizowany będzie start?
Start i meta wszystkich biegów znajdują się przy Szkole Podstawowej w Wiązownie, ul. Kościelna 20. GPS: 52°10'14.8"N 21°17'48.2"E.
2. O której startuje mój bieg?
Program wydarzenia znajdziesz tutaj: http://wiazownapolmaraton.pl/program/. Pamiętaj, aby być wcześniej po odbiór numeru i pakietu startowego, przeznacz też kilka minut na rozejrzenie się po terenie imprezy oraz rozgrzewkę.
3. Czy jest limit czasu w półmaratonie?
Tak. Limit to trzy godziny dla biegu głównego, który kończy się o godz. 13.00, a godzina dla 5-tki (do godz. 11.15). Do tej godziny należy przekroczyć linię mety. Uczestnicy, którzy nie ukończą biegu do godz. 11.15 i 13.15, zobowiązani są do zejścia z trasy.
4. Czy aby wziąć udział w Półmaratonie wymagane są specjalne badania lekarskie?
Twoje zdrowie i życie jest najważniejsze, dlatego przed biegiem zalecamy wykonanie badań lekarskich. Pamiętaj, że przy zapisach zaakceptowałeś regulamin, a więc potwierdziłeś, że Twój stan zdrowia pozwala na udział w biegu.
Warunkiem uczestnictwa w biegach jest aktualne zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do udziału w PW lub złożenie oświadczenia o zdolności do uczestnictwa w PW na własną odpowiedzialność.
5. Gdzie będą znajdować się przebieralnie dla zawodników?
Przebieralnie dostępne są na 1 i 2 piętrze zgodnie z planem - kliknij w 1 PIĘTRO i 2 PIĘTRO.
6. Gdzie będą znajdować się depozyty i w jakich godzinach będą czynne?
Depozyty znajdują się na 1 i 2 piętrze zgodnie z planem - kliknij w 1 PIĘTRO i 2 PIĘTRO. Będą czynne 26 lutego między 7.00, a 15.30.
7. Co mogę oddać do depozytu?
Przyjmiemy rzeczy, które masz ze sobą, a chcesz je zostawić w bezpiecznym miejscu na czas biegu. Organizator nie odpowiada za pozostawione rzeczy wartościowe i dokumenty. Nie przyjmiemy od Ciebie dzieci (te możesz powierzyć pod opiekę pracowników "Sali Zabaw") i zwierząt.
8. Gdzie powinien być przypięty numer startowy?
Dla prawidłowego wyniku numer startowy, który zawiera chip, powinien być umieszczony z przodu koszulki.
9. Co to jest chip i gdzie się znajduje?
Chip to maleńkie radio i antena, które – gdy znajdzie się w okolicy maty pomiarowej - odbiera fale radiowe wysyłane przez matę i jednocześnie wysyła do maty swój numer (jako kolejna fala radiowa). Mata po odebraniu sygnału od chipa zapamiętuje czas i numer wysłany w tym sygnale i przekazuje go do komputera. Chip znajduje się w numerze startowym.
10. Co oznacza czas brutto?
Czas mierzony od przekroczenia linii startu przez pierwszego biegacza do przekroczenia linii mety.
11. Co oznacza czas netto?
Czas mierzony od przekroczenia linii startu przez konkretnego biegacza do przekroczenia przez niego linii mety.
12. Kto to jest pacemaker?
Podstawową funkcją pacemakera, u nas zwanego zającem, jest nadawanie tempa biegu, tak, aby biegacze stawili się na mecie w określonym czasie. Zająca poznacie bardzo łatwo - po baloniku przypiętym do koszulki. Ponadto będzie on charakterystycznie ubrany, gdyż wszyscy nasi pacemakerzy mają jednakowe koszulki. Bieg z pacemakerem to znakomita opcja przede wszystkim dla debiutantów na danym dystansie, a także pragnących pobić swój rekord życiowy. Nasze zajączki poznasz na stronie: 43. Półmaraton Wiązowski. Nasi pacemakerzy
13. Czy w Półmaratonie mogą startować zawodnicy na wózkach?
Tak, wyłącznie na wózkach z napędem bezpośrednim, bez przekładni. Z uwagi na komfort biegania prosimy o ustawienie się na końcu ostatniej strefy startowej, pośród innych biegaczy z wózkami.
14. Czy można biec z psem?
Zabrania się startu ze zwierzętami innymi niż pies przewodnik. Pies powinien być na smyczy lub uprzęży, a na terenie imprezy mieć założony kaganiec.
15. Gdzie będą znajdować się punkty nawadniania?
Rozmieszenie miejsc, w których rozdawane będą ciepłe i zimne napoje, uwzględniliśmy na planie trasy biegu głównego - kliknij w MAPA 43 PW.
Biegacze 25. Wiązowskiej 5-tki mogą liczyć na napoje na nawrocie i po biegu - kliknij w MAPA 5-tki.
17. Co będzie serwowane na punktach nawadniania?
Nasi wolontariusze będą podawać wodę oraz słodką herbatę. Jeśli chcecie, możecie ruszyć w trasę ze swoimi napojami i jedzeniem. Prosimy pamiętać o wyrzucaniu śmieci w miejscach do tego przeznaczonych.
18. Jak przebiega trasa biegu?
W zakładce STREFA ZAWODNIKA znajdziesz komplet informacji na temat poszczególnych TRAS.
19. W jaki sposób będzie oznaczany pokonany dystans trasie biegu?
Trasa dla Uczestników 43. PW oznaczona zostanie znakami pionowymi co 1 km i poziomymi co 5 km.
Trasa dla Uczestników Wiązowskiej 5-tki oznaczona zostanie znakami pionowymi co 1 km.
20. Co powinieneś zrobić i jak się zachować, gdy ktoś zasłabnie lub ulegnie wypadkowi na trasie Półmaratonu?
Jeśli widzisz zawodnika, który się przewrócił lub leży przy trasie, zatrzymaj się i zapytaj, czy nie potrzebuje pomocy. Jeśli tak, zostań przy nim i wezwij pomoc. Na froncie numeru znajduje się numer do służb medycznych. Numer alarmowy 887 102 112 jest telefonem do Centrum Operacyjnego, gdzie przyjmowane są wezwania medyczne do osób potrzebujących pomocy podczas biegu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nie obawiaj się udzielić pierwszej pomocy! Liczy się każda sekunda!
21. Czy można biec ze słuchawkami?
Nie zabraniamy słuchania muzyki w czasie biegu, jednak zwracamy uwagę na konieczność stosowania się do wskazówek służby porządkowej.
22. Czy można pobiec z wózkiem z dzieckiem?
Tak, z wózkiem biegowym. Z uwagi na komfort biegania prosimy o ustawienie się na końcu ostatniej strefy startowej, pośród innych biegaczy z wózkami.
23. Sytuacja niebezpieczna na trasie. Co robić?
Uczestnicy biegów zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności i – pod rygorem usunięcia z trasy - bezwzględnego podporządkowania się zaleceniom kierujących ruchem podczas poruszania się po odcinkach trasy, wchodzących w bezpośredni kontakt z ruchem samochodowym (należy poruszać się prawym pasem ruchu). W razie zauważenia sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu należy jak najszybciej taką sytuację zgłosić obsłudze trasy – funkcjonariuszom policji, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej, żandarmerii wojskowej. Telefon alarmowy 887 102 112 (znajduje się na każdym numerze startowym).
24. Czego nie wolno na trasie
- Wnoszenia na trasę biegu przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla innych Uczestników.
- Uczestnictwa w biegu w stroju zasłaniającym twarz i uniemożliwiającym identyfikację Uczestnika.
- Startu ze zwierzętami innymi niż pies przewodnik. Powinien być na smyczy lub uprzęży.
- Poruszania się po trasie rowerem, na hulajnodze, deskorolce, wrotka, łyżworolkach i o kijkach.