firefighter-848346_1920

Strażacy biegną z nami!

Od wielu lat polscy strażacy reprezentują nasz kraj w wielu imprezach biegowych, również tych najważniejszych. Do tego grona należy Damian Pieterczyk, czynny funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. W zeszłym roku Damian wygrał Mistrzostwa Europy Strażaków na dystansie 10km we włoskim Feltre.

Na trudnej, 10-cio kilometrowej trasie Mistrzostw, prowadzącej wąskimi i krętymi uliczkami malowniczego miasteczka, położonego w Dolomitach, świetnie spisała się cała ekipa Polaków, którzy zwyciężyli w zarówno w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej, broniąc zeszłorocznego tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków.

Miło nam będzie gościć Mistrza Europy Strażaków 4 marca w Wiązownie! Poza Mistrzostwem Europy Damian wygrał też Silesia Maraton w Katowicach, może też pochwalić się świetnymi rekordami życiowymi: 30,4 na 10 km, 1:06:04 w półmaratonie i 2:18:52 w Maratonie.

Trzymamy kciuki za Damiana i wszystkich strażaków biorących udział w 38. Półmaratonie Wiązowskim!