baner2-1

Z ekologią za pan brat!

Samorząd gminy Wiązowna kładzie duży nacisk na działania związane z ekologią, wykorzystując do kształtowania świadomości ekologicznej wszelkiego rodzaju wydarzenia sportowo - kulturalne. Nie dziwi więc, że w trend ten wpisuje się także nasza sztandarowa impreza - 38. Półmaraton Wiązowski.

W trosce o środowisko naturalne nawiązaliśmy współpracę z Fundacją na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL, dzięki której otrzymacie bezpłatne napoje izotoniczne w aluminiowych puszkach Every Can Counts. Przez cały czas trwania wydarzenia, w miasteczku biegowym będzie prowadzona zbiórka pustych puszek, z wykorzystaniem pojemników i worków na puszki oraz bannerów, a zebrany surowiec zostanie przekazany do recyklingu.

Projekt Every Can Counts (Każda puszka cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – na przykład w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii dzięki wsparciu firm z branży aluminiowej. Sukces na jej rodzimym rynku spowodował, że została ona szybko rozszerzona na inne kraje: Francję, Austrię, Węgry, Rumunię, Czarnogórę, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, a od 2017 roku również Belgię i Polskę.

Every Can Counts w Polsce wdrażany jest przez Fundację Recal, która już od 1995 roku prowadzi akcje zachęcające do recyklingu opakowań aluminiowych.

Więcej informacji na: www.everycancounts.pl

 

Posted in Uncategorized.