DSC_0078

5 marca pobiegliśmy po raz 37!

W niedzielę, 5 marca odbyła się 37. edycja Półmaratonu Wiązowskiego. Zawodnicy biegali przy prawdziwie wiosennej pogodzie.

Tego dnia Wiązowna gościła ponad 2,5 tys. zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy, Białorusi i Łotwy. Pobiliśmy zatem rekord liczby zawodników. Cieszy nas, że nasza impreza
z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem!

 

Bieg główny, na dystansie 21,097 km ukończyło 1369 biegaczy, to o 10% więcej niż przed rokiem! Rekordowa pod względem frekwencji była też Wiązowska 5-tka, którą ukończyło 703 biegaczy. Najszybciej na mecie biegu głównego zameldowali się: Andriej Starżyńki, kobieta Angelika Mach, a w Wiązowskiej 5 – tce: Damian Roszko i Katarzyna Rutkowska. Piękna, wiosenna pogoda przyciągnęła również wielu młodych adeptów biegania – 412 w biegach młodzieżowych oraz 349 w Biegu Krasnoludków.

Nasi uczniowie osiągnęli znakomite wyniki w Małym Półmaratonie:
II miejsce – Weronika Niemońska z Wiązowny, 1500 m
oraz Małym Ćwierćmaratonie:
I miejsce – Hanna Jóźwicka z SP Wiązowna, 300 m
II miejsce – Ola Pustała z SP Malcanów, 300 m
II miejsce – Dawid Kąkol z SP Glinianka, 600 m
II miejsce – Max Jóźwicki z SP Wiązowna, 600 m
III miejsce – Mateusz Kuziola z Glinianki, 300 m

Najszybsi z naszej gminy to: Agnieszka Wójcik z Glinianki, Hubert Urban z Duchnowa.

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas finansowo i tym, którzy poświęcili swój czas współorganizując 37. Półmaraton Wiązowski. Dziękujemy, że tego dnia byliście razem z nami. Dziękujemy też zawodnikom za udział i zaangażowanie, za miłe słowa i zapewnienia, że wrócą do nas za rok. Motywuje nas to do coraz lepszej pracy. Chcemy, aby każdy kolejny Półmaraton był jeszcze lepszy! A kolejny już 4 marca 2018 r. – już dziś serdecznie zapraszamy!

Posted in header.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *