Iwona Bernardelli

Polskie tuzy biegania. Spotkacie ich 4 lipca na starcie

To już tradycja, że w naszym Półmaratonie Wiązowskim i w Wiązowskiej 5-tce biorą udział czołowi polscy biegacze. I tym razem 4 lipca nie zabraknie ich na linii startu. Niektórzy z nich pobiegną u nas po raz pierwszy. Inni brali już udział w naszych biegach.

Na linii startu pojawi się Iwona Bernardelli – polska lekkoatletka, olimpijka z Rio de Janeiro, rekordzistka Polski na 20 km (1:07:19), wojskowa Mistrzyni Świata w maratonie i w biegu przełajowym oraz multimedalistka Mistrzostw Polski.

Pobiegnie u nas także Izabela Paszkiewicz – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach długich. Ósma zawodniczka mistrzostw Europy juniorów w biegu na 5000 metrów z Hengelo. W tym samym sezonie wystąpiła także w światowym czempionacie w przełajach. Jest żołnierzem Wojska Polskiego. W sierpniu będziemy dopingować jej występ na olimpiadzie w Tokio.

Na starcie spotkacie się także z Ewą Jagielską – polską lekkoatletką specjalizującą się w biegach długodystansowych. Pierwszy seniorski medal zdobyła na Mistrzostwach Polski w 2016 r. w biegu na 5 km. Rok później stawała trzykrotnie na podium Mistrzostw Polski. W 2018 r. wywalczyła kolejne dwa tytuły Mistrzostw Polski.

Nie zabraknie też utytułowanych panów. Po raz kolejny na starcie naszego półmaratonu stanie lekkoatleta, maratończyk oraz medalista Mistrzostw Polski Emil Dobrowolski. Po zdobyciu swojego pierwszego medalu Mistrzostw Polski zajął się tylko bieganiem. Obecnie ma ich sporo na swoim koncie w biegach długich, zajmuje też czołowe lokaty na największych biegach w Polsce i na świecie. Od kilku lat działa również jako trener biegania.

Adam Głogowski zaczynał od pływania. Później przez kilka lat odnosił sukcesy w triathlonie. Ostatecznie postawił na bieganie. Swój życiowy sukces osiągnął na zawodach, odbywających się w ramach 5. Bydgoskiego Festiwalu Biegowego, wywalczył tytuł wicemistrza Polski w półmaratonie.

Będą z nami również Igor Siódmiak (triathlonista, Mistrz Polski w Aquathlonie, Wicemistrz Polski w Duathlonie oraz medalista Pucharów Polski), jak również  Robert Głowala (polski lekkoatleta, specjalizujący się w biegach długodystansowych), Maciej Bodnar (trener triathlonu, czynny zawodnik PRO, który reprezentował Polskę na Pucharach Kontynentalnych i Pucharach Świata) i Florian Pyszel (biegacz, trener i podróżnik).

Posted in Uncategorized and tagged , , , , , .