Start Wiązowskiej 5-tki (Foto: P. Lange)
Start Wiązowskiej 5-tki (Foto: P. Lange)

44. Półmaraton Wiązowski. Wsparcie, które pozwala Wam biegać

Nie da się dziś zbudować profesjonalnej imprezy biegowej dla tysięcy zawodników bez solidnego finansowania. Nawet z pomocą fantastycznych wolontariuszy nie sposób obsłużyć i zabezpieczyć takiego dużego wydarzenia. Nie bylibyśmy w stanie rozwijać półmaratonu bez wsparcia firm i ludzi biznesu, którzy - ufając nam - pomagają budować nasz profesjonalizm i rozwijać najstarszy zimowy półmaraton w Polsce.

W organizacji 44. Półmaratonu Wiązowskiego wsparli nas:

Partnerzy Generalni wydarzenia:

BANK PEKAO S.A. - Od ponad 90 lat wspiera w przekraczaniu własnych granic i pozwala swoim klientom zamieniać marzenia w rzeczywistość. Jest pierwszym bankiem, który w naszym kraju uruchomił bankomat, wydał kartę kredytową czy otworzył biuro maklerskie. Bank Pekao S.A., założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce z 280 mld zł aktywów. Posiadając drugą co do wielkości sieć oddziałów, Bank Pekao obsługuje ponad 6,3 mln klientów.

MAZOWSZE SERCE POLSKI - Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Położone w samym sercu Polski województwo mazowieckie jest największe w kraju. Mazowsze to dobry pomysł zarówno na weekend w krajobrazie, który tak poruszył wyobraźnią wielkiego romantycznego kompozytora Fryderyka Chopina, jak i na miejsce dla prowadzenia interesów. To także okazja zetknięcia z fascynującą polską kulturą, a także spróbowania specjałów polskiej kuchni.

CROSS JEANSWEAR – firma zajmuje się produkcją oraz sprzedażą odzieży głównie jeansowej. Wysokiej jakości denim, organiczna bawełna czy naturalne skóry, używane do produkcji elementów garderoby nadają wyjątkowości każdej kolekcji. Obecnie jest jedną z najprężniej rozwijających się marek odzieżowych w Europie.

KORPORACJA KGL S.A. – Od początku 2000 r. do końca 2019 r. istniała jako Marcato, a obecnie już jako Korporacja KGL wspiera rozwój firm, dostarczając im najwyższej jakości opakowania. Dzięki nowoczesnemu i zaawansowanemu parkowi maszynowemu może realizować nawet najbardziej skomplikowane procesy technologiczne.

MAJALAND – to tematyczny park rozrywki, którego motywem przewodnim są postacie z bajek, w tym znana wszystkim Pszczółka Maja. Majaland w Góraszce oferuje dzieciom liczne atrakcje, m.in. Rollercoaster Wikingów, Karuzelę Motyli,Tańczącą Fontannę, Park Ruchu Drogowego czy Wodny Plac Zabaw. Park czynny jest codziennie w godzinach 10:00 - 18:00. Strefa zadaszona posiada ponad 20 atrakcji. Strefa zewnętrzna otwierana jest, gdy warunki atmosferyczne są sprzyjające.

PROJEKT GÓRASZKA - Na terenie dawnego lotniska w Góraszce powstaje nowa inwestycja mixed-use, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wygodne i kompleksowe zakupy, znane i lubiane marki w jednym miejscu, bogata oferta rozrywkowo-rekreacyjna dla każdego, łatwy dojazd i wygodny parking. Więcej informacji o nowej inwestycji na projektgoraszka.pl

OSIEDLE MODRZEWIE – powstaje w Wiązownie. Jego wykonawcą jest rodzinna firma deweloperska zajmująca się budowami domów indywidualnych. Osiedle Modrzewie to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i wszystkich tych, którzy zmęczeni są miejskim zgiełkiem. W pięknej i cichej okolicy, w której powstaje, można wypocząć, odzyskać życiową równowagę, spędzić czas z najbliższymi.

HYDRODUKT z o.o. - to wykwalifikowany zespół ludzi specjalizujących się w serwisie, przebudowie, modernizacji i kompleksowym wykonawstwie instalacji wodno-kanalizacyjnych. Spółka zajmuje się też wdrożeniami nowych rozwiązań na rzecz poprawy jakości wody pitnej czy środowiska naturalnego.

WKDZIK - Promuje naturalną kulturystykę i fitness. Na ich kanale znajdziesz porady merytoryczne w kwestii treningu i diety, a także sporą dawkę motywacji do regularnych ćwiczeń. Suplementy i ubrania DZIK znajdziesz na www.wkdzik.pl.

Partnerzy Główni wydarzenia:

DAKOMA Sp. z o.o. – ekspert w dziedzinie pielęgnacji skór. Prowadzi działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i doradztwa technicznego, profesjonalnej chemii do konserwacji obuwia i wyrobów skórzanych pod marką COCCINE.

VITARADE - to marka oparta na opatentowanym surowcu — Vitargo, który idealnie sprawdza się w sportach wytrzymałościowych, wytrzymałościowo-siłowych i mieszanych. Wszystkie produkty zostały stworzone z myślą zarówno o sportowcach wyczynowych, jak i amatorach dla zapewnienia efektywnego przyswajania i wykorzystania energii podczas długotrwałego wysiłku oraz natychmiastowej powysiłkowej odnowy glikogenu mięśniowego.

KAŻDA PUSZKA CENNA – Projekt powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana jako #everycancounts w Wielkiej Brytanii, a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje, a od 2017 roku również Polskę.

NIVETTE - utytułowany, wielokrotnie nagradzany dealer samochodowy. Posiada liczne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość świadczonych usług.

Partnerzy Wspierający wydarzenia:

PIEKARNIA WANDA Sp. z o.o. - oferuje rzemieślnicze wypieki: chleby i wyroby cukiernicze. Czerpie z bogatej tradycji sięgającej lat 30. ubiegłego wieku. Jej wyroby można kupić w Otwocku i na naszym targowisku w Wiązownie oraz w sklepach filialnych w Warszawie.

POL-MET - firma prowadzi działalność w branży budowlanej, a siedzibę ma w Żanęcinie. Od 2017 r. jest właścicielem marki GOLDEN PLAST, która charakteryzuje się najwyższej jakości produktami, a asortyment jest stale powiększany o nowe produkty. Marka ta wspiera Michała Michalskiego, młodego i bardzo ambitnego zawodnika KSW. Firma charakteryzuje się wysokiej jakości produktami polskich i międzynarodowych marek oraz fachową obsługą.

BANK SPÓŁDZIELCZY W OTWOCKU - prowadzi swoją działalność od ponad 90 lat na terenie powiatu otwockiego w swoich placówkach w Otwocku, w Celestynowie, w Wiązownie, w Gliniance. Bank Spółdzielczy w Otwocku to nie tylko blisko 100 letnia tradycja, ale również polski kapitał, nowoczesne usługi, bezpieczeństwo, zaufanie, indywidualne podejście do Klienta i elastyczna oferta produktowa. Bank Spółdzielczy w Otwocku jest jak dobry sąsiad, doradzi, pomoże, podpowie, jest zawsze blisko.

TOMIRAF S.C. – przedsiębiorstwo z doświadczeniem w zakresie realizacji inwestycji drogowych. Spółka wyspecjalizowała się w budowie i konserwacji różnego rodzaju nawierzchni oraz szerokiej gamie prac, związanych z infrastrukturą drogową.

GAZ-SYSTEM - jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce i podmorskim gazociągiem Baltic Pipe oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. W ramach programu inwestycyjnego 2015-2025 GAZ-SYSTEM realizuje ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Zakończono budowę połączeń międzysystemowych z Litwą i Słowacją oraz projektowanie gazociągów lądowych, które połączą planowany terminal pływający FSRU w Zatoce Gdańskiej z krajowym systemem przesyłowym. Prowadzona jest również rozbudowa Terminalu LNG w Świnoujściu, w wyniku której o ponad połowę zwiększą się zdolności regazyfikacyjne tego obiektu. Trwają także prace przy budowie Gazociągu Warszawskiego, który wzmocni bezpieczeństwo dostaw gazu ziemnego dla mieszkańców aglomeracji warszawskiej. Zwiększone możliwości wykorzystywania tego niskoemisyjnego paliwa wpłyną także na poprawę jakości powietrza w stolicy i okolicznych gminach. Więcej informacji o spółce GAZ-SYSTEM, znajduje się na stronie www.gaz-system.pl

STAROSTWO POWIATOWE W OTWOCKU – Powiat Otwocki obejmuje 615 km kw. tuż za progiem Warszawy. W skład powiatu wchodzi osiem gmin: Celestynów, Józefów, Karczew, Kołbiel, Osieck, Otwock, Sobienie-Jeziory oraz Wiązowna. Potencjał rozwojowy powiatu lokuje go w czołówce wszystkich powiatów Polski.

ASMA Polska S.A. – to jeden z wiodących producentów wyrobów poliuretanowych. Dzięki posiadaniu nowoczesnego laboratorium stale wprowadza innowacje i najnowocześniejsze technologie. Posiada ogromne doświadczenie w swojej branży.

MERCURE HOTEL BRANT - leży w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Atmosfera hotelu łączy intymność konceptu butikowego z elegancją i funkcjonalnością. To idealne miejsce do pracy i odpoczynku. Rozległy teren zielony jest świetnym miejscem do aktywnego spędzania czasu, porannego joggingu i celebrowania niezwykłych rodzinnych chwil.

KK-POL S.A. – dzięki dwóm zakładom w Polsce, w których produkuje stelaże podtynkowe i płytki przycisków, przebojem wdarła się do ścisłej czołówki największych producentów tej branży w Europie.

WHEELER POLSKA Sp. z o.o. – dystrybutor rowerów marki Wheeler oraz akcesoriów rowerowych Acor i Polisport.

PREFAGBUD P.P.H.U. – firma specjalizuje się w produkcji stropów Teriva i betonowych bloczków fundamentowych. Na każ­dym eta­pie swo­jej dzia­łal­no­ści firma sta­wia na bar­dzo wy­soką ja­kość oraz przy­stępne ceny ofe­ro­wa­nych pro­duk­tów.

PAZIO BETON – z siedzibą w Woli Duckiej działa nieprzerwanie na rynku lokalnym od roku 1986. Firma konsekwentnie realizuje zasadę wysokiej jakości produkcji oraz dostaw zgodnie z życzeniami klienta. Firma obsługuje budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne, jak i wielorodzinne, oraz budownictwo przemysłowe.

ATS DISPLAY – w branży materiałów POS jest obecny od 2001 roku. Zapewnia szerokie wsparcie kampanii marketingowych dla różnych marek w Europie i na Bliskim Wschodzie. Firma działa globalnie i jest doceniana na całym świecie – nie tylko przez klientów, ale także przez jury międzynarodowych konkursów branżowych, w których zdobyła już ponad 100 nagród.

GMF GROUP WIŚNIEWSCY– to zespół specjalistów z bogatym doświadczeniem w branży cebul i kłączy kwiatowych. Istnieje od 2001 r. Główną działalnością firmy jest zaopatrzenie hurtowni, centrów ogrodniczych, firm wysyłkowych, producentów, zarządców terenów zieleni miejskiej w kraju oraz za granicą.

Darczyńcy: 

SZKOŁA TAŃCA FAST-STEP – jest członkiem Polskiego Towarzystwa Tanecznego (PTT) i partnerem World Dance Council (WDC). Szkoła prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży, obejmujące naukę tańca w oparciu o program zalecany przez Światową Organizację Tańca i Imperial Society of Teachers of Dancing.

P.H.U. JANKIER KATARZYNA GAŃKO – to warsztat samochodowy oferujący swoje usługi na terenie gminy Wiązowna. Firma zajmuje się mechaniką pojazdową i naprawą aut.

SuperDROB S.A. – firma od ponad 25 lat dostarcza produkty drobiowe. Swoje produkty eksportuje także do krajów Unii Europejskiej. Źródłem sukcesu marki SuperDrob jest smak i jakość produktów drobiowych.

AUTO KOCZYK – prowadzi działalność w branży samochodowej od 1989 roku, od początku specjalizując się w kompleksowych naprawach mechanicznych oraz blacharsko-lakierniczych. Od 2002 roku jest warsztatem partnerskim sieci naprawczej PZU. Nieustanna dbałość o wysoką jakość usług i doskonalenie umiejętności załogi zaowocowało przyjęciem warsztatu do sieci Q-SERVICE CASTROL.

BRACTWO STRZELCÓW KURKOWYCH LECHITY - podtrzymuje idei patriotyczne, pielęgnuje tradycje, rozwija i doskonali poczucia obowiązku wobec Ojczyzny. Jednym ze sposobów realizowania tych celów jest uczestniczenie w uroczystościach patriotycznych w dniach świąt narodowych.

CHANTAL Sp. z o.o. – producent profesjonalnych wysokiej jakości kosmetyków do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji włosów opartych na własnych, oryginalnych recepturach, które powstają z uwzględnieniem najnowszych światowych trendów.

HOTEL RELAKS - położony jest blisko miejscowości Otwock pod Warszawą w cichej okolicy na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Malownicza okolica hotelu Relaks jest wymarzonym miejscem dla miłośników spacerów, jazdy na rowerze i jazdy konnej. Ten urokliwy obiekt dysponuje restauracją i dużym ogrodem.

Dzięki naszym sponsorom, patronom i darczyńcom możemy zawodnikom zagwarantować profesjonalną obsługę, bezpieczeństwo, cenne nagrody oraz stworzyć atmosferę, do której chętnie wracają co roku.