• contrast
 • A+
lupa lupa
contact

Kto pyta, nie błądzi! Odpowiedzi na najbardziej nurtujące Cię pytania

Co otrzymuję w ramach opłaty startowej?

 • Numer startowy z chipem i czterema agrafkami;
 • napoje na trasie, nawrocie i mecie;
 • miejsca z wydawaniem napojów będą wskazane na stronie www.wiazownapolmaraton.pl;
 • posiłek regeneracyjny;
 • pamiątkowy medal na mecie;
 • zabezpieczenie medyczne;
 • pomiar czasu;
 • dostęp do szatni i depozytu (bezpłatne worki).

Co jest w pakiecie?

W tej edycji imprezy w pakietach startowych znajdziecie m.in. chustę wielofunkcyjną z logo 44PW, czapkę, bezpłatne zdjęcia oraz dyplom elektroniczny do pobrania ze strony www.fotomaraton.pl, a uczestnicy, którzy uiścili dodatkową opłatę koszulkę techniczną (unisex) z logo 44. Półmaratonu Wiązowskiego.

Czy koszulkę będzie można dokupić?

Tak. W dniu startu w cenie 69 zł z krótkim rękawem i 89 zł z długim rękawem, ale tylko do momentu wyczerpania zapasów.

Gdzie będzie można odebrać pakiet startowy i w jakich godzinach?

Po odbiór pakietów zapraszamy:

 • od 12 do 16 lutego (od poniedziałku do piątku) oraz od 19 do 22 lutego 2024 r. (od poniedziałku do czwartku) w Pawilonie Kultury w Wiązownie (ul. Lubelska 53) w godz. 10.00 – 19.00;
 • 23 lutego 2024 r. w godz. 15.00 – 18.00 w Biurze Zawodów, znajdującym się w budynku SP w Wiązownie przy ul. Kościelnej 20;;
 • 24 lutego 2024 r. w godz. 12:00 – 18:00 w Biurze Zawodów, znajdującym się w budynku SP w Wiązownie przy ul. Kościelnej 20;
 • 25 lutego 2024 r. (niedziela) w dniu zawodów w godz. 7:00 – 9:45 w Biurze Zawodów, znajdującym się w budynku SP w Wiązownie przy ul. Kościelnej 20.

Kto może odebrać pakiet?

Pakiet startowy może odebrać wyłącznie osoba posiadająca kod QR.

Co trzeba mieć przy sobie, by odebrać pakiet startowy?

Odbiór pakietu startowego będzie możliwy po okazania kodu QR.

Czy mogę przepisać pakiet na inną osobę? Jak?

Organizator dopuszcza możliwość: przepisania pakietu startowego na innego Uczestnika w ramach tego samego dystansu lub siebie na krótszy dystans. Jeśli chcesz to zrobić, wyślij do nas e-mail  na adres polmaraton@wiazowna.pl, w którym podasz dane swoje i osoby, na którą przepisujesz pakiet. Obydwaj Uczestnicy muszą być zarejestrowani w elektronicznym systemie zapisów. Przepisać pakiet na innego Uczestnika możesz także w dniach 23-25 lutego 2024 r., na podstawie „Upoważnienia do przepisania pakietu startowego” (załącznik nr 1 do Regulaminu). Przepisania można dokonać w Biurze Zawodów w punkcie „Zapisy”.

Czy startujący w Półmaratonie są ubezpieczeni?

Organizator nie zapewnia Uczestnikom PW jakiegokolwiek ubezpieczenia na życie, zdrowotnego, odpowiedzialności cywilnej z tytułu choroby, wypadku, odniesienia obrażeń, śmierci, szkód, jakie mogą wystąpić w związku z obecnością lub udziałem Uczestnika w PW, a także nie ponosi z tego tytułu odpowiedzialności. Ubezpieczenie można dokupić przy zapisie na wybrany bieg.

Jak dojadę do Biura Półmaratonu lub Wiązowskiej 5-tki?

Gmina Wiązowna leży w centrum województwa mazowieckiego, 25 km na południowy wschód od Warszawy. Przez jej tereny przebiegają dwie drogi międzynarodowe: Nr 17 Warszawa – Lwów i Nr 2 Warszawa – Moskwa, które łączą się na północnym skraju gminy. Dojazd z Warszawy samochodem zajmuje ok. 25 minut, komunikacją miejską – ok. 40 min. Teren gminy obsługują linie stołecznej komunikacji podmiejskiej: 720, 722, 730, L20, L50. Aby skorzystać z komunikacji autobusowej lub kolejowej należy posiadać bilet ZTM (do kupienia na przystankach w biletomatach, w pojeździe lub przez aplikację).

Czy organizator zapewnia bezpłatny nocleg?

Nie. Organizator nie zapewnia noclegów dla uczestników.

Gdzie mogę zaparkować samochód?

W Wiązownie będą wyznaczone bezpłatne parkingi, ale nie staraj się dojechać pod samą strefę startu.

 • Mapa wszystkich parkingów dostępna jest TUTAJ >>>

Przestrzegamy przed parkowaniem aut w niedozwolonych miejscach. Policja w tym dniu ze względu na bezpieczeństwo publiczne może częściej niż zwykle karać mandatami za złe parkowanie.

Gdzie mogę zaparkować bus lub autokar?

Parking przeznaczony dla autobusów i autokarów będzie znajdować się przy ul. Lubelskiej 57 (na terenie dawnego GS za Urzędem Gminy Wiązowna).

Gdzie co znajduje się na terenie szkoły?

Sprawdź wcześniej na mapie rozkład budynku – I PIĘTRO, II PIĘTRO, PARTER oraz TERENU PRZY SZKOLE, wtedy łatwiej będzie Ci się po nich poruszać. Toalety dostępne będą w budynku i na zewnątrz. Przygotowaliśmy szatnie do przebrania się w strój sportowy i depozyty, w których możesz bezpłatnie przechować rzeczy, dla panów na I piętrze, a dla pań na II piętrze.

Gdzie mogę zostawić dziecko?

Nie masz z kim zostawić dziecka podczas biegu? Przyprowadź je do „Sali Zabaw” w szkole. Pozostawione w niej dzieci (4-15 lat) od godz. 9.00 do godz. 13.30 będą miały zapewnioną profesjonalną opiekę. Trzeba wypełnić „Kartę zgłoszeniową”. Dokument będzie dostępny na miejscu lub można zapoznaj się z nim tu: Karta Zgłoszenia i Regulamin.

Start i meta biegów głównych

Startujemy sprzed Szkoły Podstawowej w Wiązownie, ul. Kościelna 20, zgodnie z programem wydarzenia: bieg główny godz. 10.00, na 5 km godz. 10.15. Na linię startu wpuszczeni zostaną wyłącznie biegacze z numerami startowymi (przyczepionymi z przodu koszulki). Program wydarzenia dostępny jest w zakładce PROGRAM. Stosuj się do znaków i poleceń służb porządkowych. Wynik prześlemy Ci SMS-em. Zobaczysz go też przy swoim nazwisku na portalu www.datasport.pl.

Co po biegach?

Po przekroczeniu mety będziemy na Ciebie czekać z medalem (dla każdego biegacza z numerem startowym) oraz bananem i wodą. Posiłek dostaniesz w budynku szkoły. Pamiętaj o rzeczach pozostawionych w depozycie. Gdybyś coś zgubił, szukaj rzeczy w Biurze Prasowym, a po dniu biegu – w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Wiązownie, tel. 22 789 01 95. Za rzeczy pozostawione na trasie lub po biegu nie odpowiadamy (dlatego proponujemy skorzystanie z depozytów). Nie uciekaj od razu po dobiegnięciu do mety! Skorzystaj z oferty naszych partnerów, zobacz, co przygotowali dla biegaczy. Wygraweruj czas na medalu, zrób zdjęcie na ściance i pokibicuj tym, którzy kończą bieg lub właśnie odbierają nagrody. A gdy już ochłoniesz, odpoczniesz i zatęsknisz za nami, pamiętaj o pobraniu bezpłatnych zdjęć z fotomaraton.pl. Czekają na Ciebie też dyplom i filmy. Będziesz mieć co wspominać przez kolejne lata.

Jak rozpoznam obsługę imprezy, gdzie jest Biuro Zawodów i jak zgłaszać uwagi?

Organizatorzy ubrani będą w jednolite koszulki koloru różowego. Osoby funkcyjne będą posiadały identyfikatory z imieniem i nazwiskiem oraz wskazaniem funkcji. Wszystkie biura znajdują się w budynku Szkoły Podstawowej w Wiązownie, ul. Kościelna 20. Na planie znajdziesz ich położenie: PARTER. Najprostszą metodą jest przesłanie maila na adres: polmaraton@wiazowna.pl. Czytamy każdą wiadomość, śledzimy nadsyłane opinie, każdy pomysł jest dla nas cenny. Można skorzystać z naszej strony na Facebooku: https://www.facebook.com/polmaratonwiazowski i wysłać wiadomość na Messengera.

Przebieralnie, depozyty i prysznice

Przebieralnie i depozyty dostępne są na I piętrze i II piętrze. Do depozytu przyjmiemy rzeczy, które masz ze sobą, a chcesz je zostawić w bezpiecznym miejscu na czas biegu. Nie przyjmiemy od Ciebie dzieci (te możesz powierzyć pod opiekę pracowników świetlicy) i zwierząt. Po biegu można skorzystać z prysznica, jednak w szkole stanowisk jest zaledwie kilka.

Start na wózkach, z wózkiem dziecięcym i z psem oraz bieg ze słuchawkami

Podczas półmaratonu można startować wyłącznie na wózkach z napędem bezpośrednim, bez przekładni. Z uwagi na komfort biegania prosimy o ustawienie się na końcu ostatniej strefy startowej, pośród innych biegaczy z wózkami. Zabrania się startu ze zwierzętami innymi niż pies przewodnik. Pies powinien być na smyczy lub uprzęży, a na terenie imprezy mieć założony kaganiec. Można startować z dziecięcym wózkiem biegowym. Z uwagi na komfort biegania prosimy o ustawienie się na końcu ostatniej strefy startowej, pośród innych biegaczy z wózkami. Nie zabraniamy słuchania muzyki w czasie biegu, jednak zwracamy uwagę na konieczność stosowania się do wskazówek służby porządkowej.

Co powinieneś zrobić i jak się zachować, gdy ktoś zasłabnie lub ulegnie wypadkowi na trasie Półmaratonu?

Jeśli widzisz zawodnika, który się przewrócił lub leży przy trasie, zatrzymaj się i zapytaj, czy nie potrzebuje pomocy. Jeśli tak, zostań przy nim i wezwij pomoc. Na odwrocie każdego numeru startowego powinny być zamieszczone niezbędne dane o zawodniku, w tym kontakt do rodziny. Na odwrocie numeru znajduje się również numer do służb medycznych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, nie obawiaj się udzielić pierwszej pomocy! Liczy się każda sekunda! Numer alarmowy 887 102 112 jest telefonem do Centrum Operacyjnego, gdzie przyjmowane są wezwania medyczne do osób potrzebujących pomocy podczas biegu.

Medale i nagrody

Biegacz może otrzymać medal na podstawie numeru startowego, po ukończeniu biegu. Medal 44. Półmaratonu Wiązowskiego i 27. Wiązowskiej 5-tki jest identyczny. W wielu kategoriach będą przyznawane nagrody pieniężne i rzeczowe. Szczegóły w regulaminach poszczególnych biegów. Nagrody finansowe wypłacane są w Biurze Prasowym po ukończeniu biegu, na podstawie dokumentu tożsamości i numeru startowego zawodnika. Wysokość nagród wskazana jest w regulaminie biegu.

Gdzie znajdę wyniki biegów?

Wyniki znajdziesz na stronie www.wiazownapolmaraton.pl i www.datasport.pl. Otrzymasz go także na numer telefonu podany w formularzu zgłoszenia w systemie www.datasport.pl.