• contrast
  • A+
lupa lupa
III Bieg dla WOŚP. Wspólne zdjęcie przed Pawilonem Kultury w Wiązownie. (Foto: I. Trzaska)
III Bieg dla WOŚP. Wspólne zdjęcie przed Pawilonem Kultury w Wiązownie. (Foto: I. Trzaska)

III Bieg dla WOŚP w Wiązownie

59 549,97 zł – tyle zebraliśmy podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Tu wszystko gra ok”, który odbył się 28 stycznia w naszej gminie. W ramach tegorocznego finału odbył się III Bieg dla WOŚP w Wiązownie.

W niedzielę, 28 stycznia, rano po godz. 8.00 w Wiązownie zaroiło się od ludzi w sportowych strojach. Blisko 150 osób wzięło udział w III Biegu dla WOŚP, zorganizowanym przez niezawodny Team ZabieganeDni oraz "Pawilon Kultury" Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Co chwila słychać było Sebastiana Zasępa z Teamu, który przez megafon z wielką wprawą dyrygował całym wydarzeniem i narzucał tempo.

Równo o godz. 9.00 biegacze, wśród których znalazło się wielu mieszkańców naszej gminy (w tym Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny, Zastępca Wójta Anna Sikora, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Elżbieta Różańska i Sołtys Lipowa Zbigniew Mnich), wystartowali. Pokonali dystans 5 km. Metę przekraczali z uśmiechem na twarzy.

Na ich piersiach zawisły kolorowe medale. Każdy też wrzucił datek na WOŚP. Jedną z puszek dzierżył wójt Janusz Budny. Lekko zmarznięci zawodnicy uroczyli się aromatyczną grochówką i gorącą herbatą.