• contrast
  • A+
lupa lupa
Łukasz Panfil (Foto: FB/M. Panfil)
Łukasz Panfil (Foto: FB/M. Panfil)

Łukasz Panfil komentatorem 44. Półmaratonu Wiązowskiego

Na temat lekkoatletyki wie chyba wszystko, bo sam był czynnym lekkoatletą, długodystansowcem, wygrał m.in. maratony w holenderskim Apeldoorn (2006) i belgijskim Torhout (2008). Łukasz Panfil będzie dla Was komentował 44. Półmaraton Wiązowski.

Dziś jest dziennikarzem sportowy, spikerem i komentatorem wielu imprez biegowych w kraju. W ciągu ostatnich 7 lat komentował m.in. Półmaraton Wiązowski (2017, 2021), Poznań Maraton i Półmaraton, Cracovię Maraton i Półmaraton, Białystok Półmaraton, Łódź Maraton, Dębno Maraton, Halowe Mistrzostwa Świata Weteranów w LA, wielokrotnie mistrzostwa Polski – na stadionie, w biegach ulicznych i przełajowych.

Pisał m.in. do portali MaratonyPolskie.PL, bieganie.pl. witryny PZLA oraz do czasopism „Magazyn Lekkoatletyczny” i „Trail”. Jest również autorem książki „Przeszkodowiec”, będącej biografią mistrza olimpijskiego Bronisława Malinowskiego, „Wielki Sport w Kaczkach Średnich” – historii lekkiej atletyki w szkole rolniczej w małej miejscowości w Wielkopolsce oraz „Człowiek to jest!” traktującej o świecie lekkiej atletyki i bieganiu.