30. jubileuszowy Bieg Krasnoludków podczas 43. Półmaratonu Wiązowskiego (Foto: P. Lange)
30. jubileuszowy Bieg Krasnoludków podczas 43. Półmaratonu Wiązowskiego (Foto: P. Lange)

31. Bieg Krasnoludków. Zapraszamy najmłodszych do startu

Ich znakiem rozpoznawczym jest czerwona czapka i koszulka. Co roku na starcie Półmaratonu Wiązowskiego staje kilkudziesięciu małych uczestników. W Biegu Krasnoludków biorą udział najmłodsi miłośnicy biegania, czyli dzieci do 6 roku życia.

Bieg Krasnoludków to najradośniejsza część naszej imprezy. Bo któż nie poczuje ciepła na sercu na widok roześmianych i rumianych buziek najmłodszych uczestników naszego biegu?! Ktoś zapyta: po co organizujemy bieg dla takich maluchów? Odpowiedź jest prosta: bo chcemy już u przedszkolaków zaszczepić “bakcyla” biegania, ruchu i zdrowego stylu życia.

Najmłodsi uczestnicy naszej imprezy mierzą się z dystansem 160 m. Tradycyjnie biegną w specjalnie dla nich przygotowanych czerwonych czapeczkach i koszulkach. Tu nie liczy się wynik, a udział! Dlatego na każdego Krasnoludka zawsze czeka medal oraz upominek na mecie.

Na bieg zapisać można się w dniu zawodów 25 lutego w Biurze Biegów Młodych, które znajdziecie na parterze budynku szkoły (wejście główne od strony ul. Kościelnej). Zapraszamy od godz. 9.00 do godz. 13.00. Pamiętajcie, aby wypełnić oświadczenie. Udział w biegu jest bezpłatny.

Nasze Krasnoludki startują o godz. 13.20. Prosimy o głośny doping dla najmłodszych biegaczy!